TEMİZ İÇME SUYUNA KOLAY ERİŞEMİYOR OLMAK HER GÜN 700 MİLYON KİŞİNİN HAYATINI TEHDİT EDİYOR
 

 

SİZİN SAYENİZDE:

 

AVEDA, DÜNYA GÜNÜ’NÜN ŞEREFİNE BİR AYI ÇEVRE SEVGİSİNE AYIRIYOR. DÜNYAYI VE NÜFUSUNU KORUMAYA YARDIMCI OLMAK İÇİN FON TOPLAMAMIZA YARDIMCI OLUN.
 

1999’dan beri Aveda’nın ve duyarlı müşterilemizin çabaları sayesinde 2007 yılından bu yana çevresel değişime etkisi olan organizasyonları desteklemek amacıyla 60 milyondan dolardan fazla; temiz içme suyuna ulaşımı destekleyen organizasyonları desteklemek amacıyla 56 milyondan dolardan fazla bağış toplanmıştır.

Bu Nisan ayında bize dünyanın her yerinde temiz içme suyunu erişilebilir kılmaktaki çabamızda destek olabilirsiniz. Daha fazla bilgi
 

TEMİZ İÇME SUYUNA %100 DESTEK
 

Aveda, Nisan ayı boyunca devam edecek Earth Month süresince light the way candles satışlarından elde edilen gelirin tamamını herkese temiz içme suyu ulaştırma projeleri düzenleyen Global Greengrants Fund’a bağışlayacaktır. 2007 yılından bu yana 920,000 kişiye temiz içme suyuna erişim konusunda destek olduk.

 

TEMİZ VE UYGUN FİYATLI İÇME SUYUNA ERİŞİMİ DESTEKLEYEN 700 PROJE

ZEHİRLİ ÇEVRE KİRLİLİĞİ İLE MÜCADELEDE 700 PROJE

GÖL, SULAK ALAN VE IRMAK GİBİ SU YATAKLARINI KORUYAN 1,175 SU HAVZASI

TÜM DÜNYADA TEMİZ İÇME SUYUNA ERİŞİM OLANAKLARINI ETKİLEYEN İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNİ KONU ALAN 2,400 TOPLULUK

YAŞADIKLARI TOPLULUKLARA TEMİZ İÇME SUYU ULAŞTIRMAK İÇİN ÇABA HARCAYAN 42,800 KADIN

SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIMA AYRILMIŞ 424,515 KİLOMETREKARE ALAN

SU ALTYAPISI PROJELERİNDEN FAYDALANABİLEN 106,400 KİŞİ

 

 

 

Light the way candle ile Haiti ve tüm dünyada hayatlara nasıl dokunduğumuzu görüntülemek için haritamiza göz atın  veya greengrants.org’u ziyaret edin.

 

 

TEMİZ İÇME SUYUSM℠ İÇİN RANDEVU

Nisan ayı süresince her gün binlerce Aveda Artisti zamanlarını ve hünerlerini temiz içme suyu için kullanıyor—çünkü muhteşemler! Uygun saatleri öğrenmek için salonunuzu arayın ve randevunuzu oluşturun.

TEMİZ İÇME SUYU İÇİN GÖNÜLLÜ OLUN

Aveda, lokal ve global boyutta birçok temiz içme suyu projesine destek veriyor. Dünya Ayı’nın dünya çapındaki etkisine göz atın ve lokal partnerinizle yaşadığınız çevrede bir değişim yapmak için iletişime geçin.

 

 

TEMİZ İÇME SUYU İÇİN İPUÇLARI

 

ZAMAN KAZANIN. SU KAZANIN.
Günlük duş sürenizden sadece 3 dakika azaltarak 22.7 litre sudan tasarruf edebilirsiniz. Her gün 3 dakika daha az duşta kalarak yılda 8,290 litre sudan tasarruf etmiş olursunuz!

KİRLİLİĞİ ÖNLEYİN
Organik besinler satın alın-geleneksel çiftliklerden akan giderler suyu kirletebilir. Aynı zamanda elektronik eşya, florasan ampul, pil ve boyaları geri dönüştürerek kirliliğe sebep olan maddeleri sulardan uzak tutabilirsiniz.

GÜZEL BİTKİLER SEÇİN
Dışarıdan getirtilen yeşil çim yerine topraktan çıkan yerel bitkileri tercih ederek suyu kirletecek yabancı ot öldürücü, haşere ilacı ve gübre kullanımınızı sonlandırmış olursunuz.

ET İÇERMEYEN YEMEKLER PİŞİRİN
Haftada bir kez et yemeyerek yüzlerce litre sudan tasarruf edebilirsiniz! 0.45 kg bir eti üretmek için 6,965 litre su gerekiyor.

KOMPOSTOSUNU YAPIN
Meyze ve sebzelerin kompostosunu yaparak kabuklarını çöpe atmak yerine yeniden değerlendirin.

ETKİLİ FIRÇALAMA
Lavabonuzu fırçalarken musluğu kapatarak bir haftada 106 litre sudan tasarruf edebilirsiniz.

TAMAMINI KULLANIN
Çamaşır ve bulaşık makinelerinizi çalıştırmadan önce makinenin dolmasını bekleyerek enerji ve sudan tasarruf edebilirsiniz. Çamaşırlarınızı bir kurutma telinde kurutarak daha fazla enerjiden tasarruf edebilirsiniz.

BUZ DİKİN
Bitkilerinizin saksılarına buz küpleri yerleştirerek fazla su sarf etmeden onların su ihtiyacını karşılayabilirsiniz. İçeceklerinizden artan buz küplerini kullanarak su tasarrufunuzu daha da artırabilirsiniz.

ŞİŞE SUDAN VAZGEÇİN
Bir şişe suyu üretmek için içine konulan su miktarının üç katı su harcanıyor! Bunun yerine yeniden doldurulabilir bir su şişesi tercih edebilirsiniz.

ELEKTRİKTEN –VE SUDAN— TASARRUF EDİN
Her kilowatt-saatlik enerjiyi üretebilmek için yaklaşık 7.6 litre temiz suya ihtiyaç duyulur. Bu nedenle eğer elektrik kullanmıyorsanız lütfen açık bırakmayın.